تبلیغات
دانشگاه ازاد واحد رودهن - شهر رودهن

شهر رودهن

پنجشنبه 23 تیر 1390 04:50 ق.ظ

نویسنده : شهاب عباسی
شهر رودهن 
رودِهِن شهر کوچکی است در ۳۰ کیلومتری شرق تهران در دامنه رشته کوه‌های البرز. این شهر از پیشینه طولانی تاریخی برخوردار است. پس از تأسیس شعبه‌ای از دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۶۳ در این شهر، بر جمعیت و سطح درآمدی و امکانات شهروندی و در کل بر توسعه فرهنگی، اجتماعی این شهر موثر بوده است.

این شهر به دلیل ساکن بودن اهل‌ حق نیز شهرت دارد. اهل‌حق یا علی‌اللهٔ کسانی هستند که امام علی، اولین پیشوای شیعیان را به عنوان فرد اصلی در دین خود قبول دارند. این افراد بیشتر با گذاشتن سبیل‌های بسیار پر پشت از دیگران قابل تمیز دادن هستند.

شهر رودهن و نقاط اطراف همچنین تفریح‌گاه خوبی برای شهر نشینانی است که در آن منطقه باغ یا باغچه دارند. این منطقه از البرز که دارای آب و هوایی خنک بوده و در راه مناطق شمالی کشور واقع شده است.

به دلیل واقع شدن در سلسله کوه البرز دارای آب و هوایی سرد در زمستان و معتدل و خنک در تابستان است. میزان بارش برف و باران در فصول سرد سال در این منطقه زیاد بوده و به دلیل شیب خیابان‌ها و کوچه ها مشکلاتی را برای اهالی ایجاد می کند.

تاکنون چندین مرتبه به دلیل بارش زیاد برف و بسته سدن جاده ها امتحانات ترم نخست که در اوایل بهمن ماه برگزار می شود تعطیل شده و به تعویق افتاده است.

دانشگاه رودهن
دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در سال ۱۳۶۳ در یکی از نقاط مرکزی شهر کوچک رودهن تأسیس شد. این دانشگاه که در بدو امر با یک ساختمان اجاره‌ای شروع به کار کرد پس از گذشت سال‌ها و با خرید و تملک ساختمان‌ها و اراضی وسیعی در منطقه به یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور از نظر وسعت تبدیل شده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 23 تیر 1390 04:57 ق.ظ